Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 110 m² |
| Perceel | 167 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Demonie Makelaardij (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 44 houses in Alkmaar met 77–143 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 47e percentiel (-0.5% t.o.v. mediaan van € 4.110/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 3.650 |
|---|---|
| Dichtheid | 5980 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 361.000 deze listing +25% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 20% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.8 km |
| Afstand huisarts | 0.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610600
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | OBS De Sterrenwachter — 0.15 km · 22 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Kindercentrum Olke Bolke — 0.31 km |
| Supermarkt | Oost-Europese supermarkt 777 — 0.66 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Huiswaard — 0.76 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Huiswaard — 0.68 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Noordwest Ziekenhuisgroep locatie Alkmaar — 2.7 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Alkmaar Noord — 1.35 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Showboat — 0.66 km · 4 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.148 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 91.304 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 30.000 extra leenruimte vanwege energielabel A++ |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 110 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.320 per jaar (~€ 110/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.258 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~990 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~220 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wevershof 7 De Rijp | 119 | C | € 405.000 |
+€ 45.220
4 stap(pen)
|
€ 450.220 | +€ 220 | |
| Oostgraftdijk 29 Oost-Graftdijk | 102 | B | € 425.000 |
+€ 29.580
3 stap(pen)
|
€ 454.580 | +€ 4.580 | |
| Tirolstraat 57 Daalmeer-Zuidoost | 121 | B | € 425.000 |
+€ 35.090
3 stap(pen)
|
€ 460.090 | +€ 10.090 | |
| Korte Landstraat 4 Staatsliedenkwartier en Landstraten | 98 | D | € 395.000 |
+€ 44.100
5 stap(pen)
|
€ 439.100 | € -10.900 | |
| Hooftstraat 31 Oud-Overdie | 83 | F | € 390.000 |
+€ 45.650
7 stap(pen)
|
€ 435.650 | € -14.350 | |
| Voornestraat 11 De Mare | 107 | A | € 415.000 |
+€ 19.260
2 stap(pen)
|
€ 434.260 | € -15.740 | |
| Saturnusstraat 31 Oudorp-Centrum | 117 | A | € 445.000 |
+€ 21.060
2 stap(pen)
|
€ 466.060 | +€ 16.060 | |
| Laan van Parijs 21 Daalmeer-Zuidoost | 116 | B | € 400.000 |
+€ 33.640
3 stap(pen)
|
€ 433.640 | € -16.360 | |
| Postiljonstraat 16 't Rak-Zuid | 111 | B | € 395.000 |
+€ 32.190
3 stap(pen)
|
€ 427.190 | € -22.810 | |
| Zuidervaart 99 Zuidschermer | 94 | E | € 425.000 |
+€ 47.940
6 stap(pen)
|
€ 472.940 | +€ 22.940 | |
| Stalpaertstraat 70 Oosterhout | 98 | C | € 389.000 |
+€ 37.240
4 stap(pen)
|
€ 426.240 | € -23.760 | |
| Stikkelwaard 162 Huiswaard-1-Zuid | 119 | B | € 445.000 |
+€ 34.510
3 stap(pen)
|
€ 479.510 | +€ 29.510 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Postiljonstraat 16 't Rak-Zuid | 111 | 5 | B | € 395.000 | € 3.559 |
| Saturnusstraat 31 Oudorp-Centrum | 117 | 5 | A | € 445.000 | € 3.803 |
| Hoeverkade 4 Bloemwijk en Zocherkwartier | 116 | 5 | D | € 489.000 | € 4.216 |
| Gijsbrechtstraat 11 Dillenburg en Stadhouderskwartier | 117 | 5 | B | € 495.000 | € 4.231 |
| Stikkelwaard 162 Huiswaard-1-Zuid | 119 | 5 | B | € 445.000 | € 3.739 |
| Leopoldstraat 149 Vroonermeer-Zuid | 118 | 5 | A | € 485.000 | € 4.110 |
| Weverij 14 't Rak-Noord | 108 | 5 | C | € 375.000 | € 3.472 |
| Wevershof 7 De Rijp | 119 | 5 | C | € 405.000 | € 3.403 |
| Tirolstraat 57 Daalmeer-Zuidoost | 121 | 5 | B | € 425.000 | € 3.512 |
| Buitenkruier 67 Stompetoren | 121 | 5 | A++ | € 489.500 | € 4.045 |
| Voornestraat 11 De Mare | 107 | 4 | A | € 415.000 | € 3.879 |
| Grevelingen 86 De Horn-Zuid | 112 | 5 | C | € 350.000 | € 3.125 |