house · resale
Wijk aan Zeeërweg 116
1972NT IJmuiden · Zeeheldenbuurt · wijk Wijk 01 IJmuiden-Noord · Velsen
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 117 m² |
| Perceel | 115 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | VAN WAALWIJK VAN DOORN MAKELAARS (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 31 houses in Velsen met 81–152 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 12e percentiel (-21.6% t.o.v. mediaan van € 4.631/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Velsen
| Inwoners | 1.575 |
|---|---|
| Dichtheid | 7648 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 318.000 deze listing +34% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 29% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04530102
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Vliegende Hollander — 0.43 km · 21 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Peutercentrum De Vuurvliegjes — 0.95 km |
| Supermarkt | Avrasya supermarkt — 0.36 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Kuylman — 0.46 km |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Pleiaden — 0.09 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Rode Kruis Ziekenhuis — 3.17 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Felison Terminal — 1.89 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Frederik ambachtelijke friet — 0.38 km · 6 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.029 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 92.391 per jaar |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 117 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.925 per jaar (~€ 244/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.273 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2574 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~1053 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 1.053 per jaar en 1053 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Verbouwings-equivalente woningen in Velsen
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zwaanstraat 5 Herculesbuurt | 107 | C | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € 0 | |
| Snelliusstraat 73 Kikvorsbuurt | 86 | D | € 425.000 |
+€ 6.020
1 stap(pen)
|
€ 431.020 | +€ 6.020 | |
| Alexander Bellstraat 69 Natuurkundigenbuurt | 104 | D | € 395.000 |
+€ 7.280
1 stap(pen)
|
€ 402.280 | € -22.720 | |
| Melklaan 44 Watervlietbuurt | 114 | C | € 395.000 | +€ 0 | € 395.000 | € -30.000 | |
| Hagelingerweg 40 Santpoort-Dorp | 104 | G | € 450.000 |
+€ 20.800
4 stap(pen)
|
€ 470.800 | +€ 45.800 | |
| Dirk Hartoghstraat 2 Zeeheldenbuurt | 99 | F | € 350.000 |
+€ 16.830
3 stap(pen)
|
€ 366.830 | € -58.170 | |
| Lariksstraat 2 Bomenbuurt | 99 | B | € 489.000 | +€ 0 | € 489.000 | +€ 64.000 | |
| De Ruyterstraat 160 Zeeheldenbuurt | 151 | A | € 489.000 | +€ 0 | € 489.000 | +€ 64.000 | |
| Schiplaan 45 Schiplaanbuurt | 129 | C | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | +€ 70.000 | |
| Hazevlak 83 Bellatrixbuurt | 111 | B | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | +€ 70.000 | |
| Pegasusstraat 36 Herculesbuurt | 97 | C | € 498.500 | +€ 0 | € 498.500 | +€ 73.500 | |
| Johanna Naberstraat 2 Weidbuurt | 92 | B | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | +€ 75.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Melklaan 44 Watervlietbuurt | 114 | 5 | C | € 395.000 | € 3.465 |
| Schiplaan 45 Schiplaanbuurt | 129 | 4 | C | € 495.000 | € 3.837 |
| Zwaanstraat 5 Herculesbuurt | 107 | 5 | C | € 425.000 | € 3.972 |
| Hazevlak 83 Bellatrixbuurt | 111 | 5 | B | € 495.000 | € 4.459 |
| Hagelingerweg 40 Santpoort-Dorp | 104 | 5 | G | € 450.000 | € 4.327 |
| Alexander Bellstraat 69 Natuurkundigenbuurt | 104 | 5 | D | € 395.000 | € 3.798 |
| Dirk Hartoghstraat 2 Zeeheldenbuurt | 99 | 4 | F | € 350.000 | € 3.535 |
| Pegasusstraat 36 Herculesbuurt | 97 | 4 | C | € 498.500 | € 5.139 |
| De Vliet 7 Maadbuurt | 107 | 5 | A | € 550.000 | € 5.140 |
| Lariksstraat 2 Bomenbuurt | 99 | 5 | B | € 489.000 | € 4.939 |
| Roos en Beeklaan 101 Kerkpadbuurt | 121 | 5 | D | € 595.000 | € 4.917 |
| Johanna Naberstraat 2 Weidbuurt | 92 | 4 | B | € 500.000 | € 5.435 |