Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 90 m² |
| Perceel | 119 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Buisman Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 14 houses in Lelystad met 62–117 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 92e percentiel (+15.6% t.o.v. mediaan van € 3.606/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Waterbies
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Waterbies 72 | 146 | A++ | € 575.000 | € 3.938 |
Buurt in cijfers — Lelystad
| Inwoners | 275 |
|---|---|
| Dichtheid | 469 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.5 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 398.000 deze listing -6% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 2% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU09951121
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Warande — 0.24 km · 7 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.33 km |
| Apotheek | Service Apotheek Warande — 0.31 km |
| OV-station | Station Centrum — 2.67 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.790 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 75.000 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 30.000 extra leenruimte vanwege energielabel A++ |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 90 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.080 per jaar (~€ 90/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.880 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~810 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~180 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Lelystad
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Galjoen 29 19 Galjoen | 114 | B | € 345.000 |
+€ 33.060
3 stap(pen)
|
€ 378.060 | +€ 3.060 | |
| De Stelling 10 71 De Schans | 98 | A | € 365.000 |
+€ 17.640
2 stap(pen)
|
€ 382.640 | +€ 7.640 | |
| Botter 11 20 Botter Oost | 108 | B | € 325.000 |
+€ 31.320
3 stap(pen)
|
€ 356.320 | € -18.680 | |
| Schoener 16 19 Schoener | 104 | A | € 375.000 |
+€ 18.720
2 stap(pen)
|
€ 393.720 | +€ 18.720 | |
| Horst 15 33 Horst | 86 | A | € 325.000 |
+€ 15.480
2 stap(pen)
|
€ 340.480 | € -34.520 | |
| Koningsbergenstraat 2 Hanzepark | 112 | A | € 415.000 |
+€ 20.160
2 stap(pen)
|
€ 435.160 | +€ 60.160 |
Alle vergelijkbare woningen (6)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Horst 15 33 Horst | 86 | 3 | A | € 325.000 | € 3.779 |
| De Stelling 10 71 De Schans | 98 | 4 | A | € 365.000 | € 3.724 |
| Schoener 16 19 Schoener | 104 | 4 | A | € 375.000 | € 3.606 |
| Botter 11 20 Botter Oost | 108 | 4 | B | € 325.000 | € 3.009 |
| Koningsbergenstraat 2 Hanzepark | 112 | 4 | A | € 415.000 | € 3.705 |
| Galjoen 29 19 Galjoen | 114 | 4 | B | € 345.000 | € 3.026 |