house · resale
Cronestein 37
2804EK Gouda · Lusten-, Burgen- en Steinenbuurt · wijk Plaswijck · Gouda
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 130 m² |
| Perceel | 146 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Bij Viavesta Woningmakelaardij (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 40 houses in Gouda met 91–169 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 17e percentiel (-7.7% t.o.v. mediaan van € 4.167/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Gouda
| Inwoners | 2.905 |
|---|---|
| Dichtheid | 7853 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 351.000 deze listing +42% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 51% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.8 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU05130403
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Boomgaard — 0.13 km · 22 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Salam — 0.3 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Rond — 0.32 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartspraktijk Berden — 0.18 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Groene Hart Ziekenhuis — 1.26 km |
| OV-station | Gouda — 1.74 km |
| Restaurant | Shabu To Go — 0.4 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.387 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 106.522 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 130 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.080 per jaar (~€ 173/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.560 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1690 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~520 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1972 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie en dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel en zonneboiler |
| CV-ketel | Remeha (gas gestookt uit 2020, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 408 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 21, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Gouda
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Adriaen Gerridsz de Vrijestraat 4 Kadenbuurt | 112 | A | € 499.000 | +€ 0 | € 499.000 | € -1.000 | |
| Roompolderstraat 27 Polderbuurt | 124 | B | € 485.000 |
+€ 13.640
1 stap(pen)
|
€ 498.640 | € -1.360 | |
| Planciuslaan 14 Windrooskwartier en Heesterbuurt | 125 | B | € 480.000 |
+€ 13.750
1 stap(pen)
|
€ 493.750 | € -6.250 | |
| Gravin Jacobastraat 33 Ouwe Gouwe | 94 | C | € 469.000 |
+€ 18.800
2 stap(pen)
|
€ 487.800 | € -12.200 | |
| Jan Luykenstraat 5 Kadenbuurt | 97 | D | € 450.000 |
+€ 26.190
3 stap(pen)
|
€ 476.190 | € -23.810 | |
| Tweede kade 52 Kadenbuurt | 120 | C | € 500.000 |
+€ 24.000
2 stap(pen)
|
€ 524.000 | +€ 24.000 | |
| Drossaardslag 32 Slagenbuurt | 120 | C | € 450.000 |
+€ 24.000
2 stap(pen)
|
€ 474.000 | € -26.000 | |
| Waterlustlaan 61 Lusten-, Burgen- en Steinenbuurt | 114 | C | € 450.000 |
+€ 22.800
2 stap(pen)
|
€ 472.800 | € -27.200 | |
| Graaf Florisweg 47 Ouwe Gouwe | 102 | D | € 500.000 |
+€ 27.540
3 stap(pen)
|
€ 527.540 | +€ 27.540 | |
| Michiel Bisschopplantsoen 6 Percelenbuurt | 112 | A++++ | € 529.000 | +€ 0 | € 529.000 | +€ 29.000 | |
| Gravin Jacobastraat 12 Ouwe Gouwe | 114 | C | € 525.000 |
+€ 22.800
2 stap(pen)
|
€ 547.800 | +€ 47.800 | |
| Vliegenstraat 1 Ouwe Gouwe | 98 | D | € 425.000 |
+€ 26.460
3 stap(pen)
|
€ 451.460 | € -48.540 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Planciuslaan 14 Windrooskwartier en Heesterbuurt | 125 | 5 | B | € 480.000 | € 3.840 |
| Texellaan 36 De Eilanden | 135 | 5 | A | € 550.000 | € 4.074 |
| Planciuslaan 10 Windrooskwartier en Heesterbuurt | 125 | 5 | B | € 435.000 | € 3.480 |
| Tweede kade 52 Kadenbuurt | 120 | 5 | C | € 500.000 | € 4.167 |
| Jaap Edenlaan 11 Sportbuurt | 140 | 5 | D | € 549.500 | € 3.925 |
| Drossaardslag 32 Slagenbuurt | 120 | 5 | C | € 450.000 | € 3.750 |
| Rodenburg 25 Hoevenbuurt | 118 | 5 | A | € 450.000 | € 3.814 |
| Roompolderstraat 27 Polderbuurt | 124 | 6 | B | € 485.000 | € 3.911 |
| Gedenklaan 25 Voorwillenseweg | 134 | 5 | A+++ | € 620.000 | € 4.627 |
| Gravin Jacobastraat 12 Ouwe Gouwe | 114 | 5 | C | € 525.000 | € 4.605 |
| Nieuwehaven 314 Turfmarkt e.o. | 135 | 4 | C | € 585.000 | € 4.333 |
| Adriaen Gerridsz de Vrijestraat 4 Kadenbuurt | 112 | 5 | A | € 499.000 | € 4.455 |