house · resale
Vrijheidsplantsoen 27
1447XW Purmerend · Purmer-Zuid/Zuid · wijk Wijk 06 Purmer-Zuid · Purmerend
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 136 m² |
| Perceel | 145 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Hoekstra en Van Eck Purmerend (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 49 houses in Purmerend met 95–176 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 61e percentiel (+4.4% t.o.v. mediaan van € 4.139/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Purmerend
| Inwoners | 6.950 |
|---|---|
| Dichtheid | 6576 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 441.000 deze listing +33% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 28% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 1.3 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04390602
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Vlieger — 0.08 km · 16 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | (naamloos) — 0.25 km |
| Supermarkt | Vomar — 0.45 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Molentocht — 0.21 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Molentocht — 0.21 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Dijklander Ziekenhuis — 1.03 km |
| OV-station | Purmerend — 1.56 km · 5 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.805 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 125.543 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 136 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.176 per jaar (~€ 181/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.986 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1768 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~544 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1993 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 480 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 18, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Purmerend
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Boterbloem 60 Gors-Zuid | 129 | C | € 550.000 |
+€ 25.800
2 stap(pen)
|
€ 575.800 | € -11.700 | |
| Clara Visserstraat 101 Purmer-Zuid/Zuid | 121 | C | € 545.000 |
+€ 24.200
2 stap(pen)
|
€ 569.200 | € -18.300 | |
| Kaftanstraat 41 Azië | 115 | C | € 550.000 |
+€ 17.825
2 stap(pen)
|
€ 567.825 | € -19.675 | |
| Westerhem 127 Middenbeemster | 152 | B | € 550.000 |
+€ 16.720
1 stap(pen)
|
€ 566.720 | € -20.780 | |
| Moerasvaren 12 Gors-Zuid | 147 | B | € 550.000 |
+€ 16.170
1 stap(pen)
|
€ 566.170 | € -21.330 | |
| Ninaberstraat 12 Zuidoostbeemster | 136 | D | € 575.000 |
+€ 36.720
3 stap(pen)
|
€ 611.720 | +€ 24.220 | |
| Zambezilaan 236 Afrika | 144 | A++ | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € -37.500 | |
| Cornwallhof 42 Molenkoog | 151 | A++ | € 625.000 | +€ 0 | € 625.000 | +€ 37.500 | |
| Hudsonstraat 40 Amerika | 122 | A+ | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € -37.500 | |
| Bromostraat 14 Azië | 115 | A | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € -37.500 | |
| Barcelonahaven 29 Europa | 127 | A | € 545.000 | +€ 0 | € 545.000 | € -42.500 | |
| Zambezilaan 180 Afrika | 146 | A | € 539.500 | +€ 0 | € 539.500 | € -48.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Ninaberstraat 12 Zuidoostbeemster | 136 | 5 | D | € 575.000 | € 4.228 |
| Boterbloem 60 Gors-Zuid | 129 | 5 | C | € 550.000 | € 4.264 |
| Benonistraat 34 Zuidoostbeemster | 131 | 5 | A | € 650.000 | € 4.962 |
| Benonistraat 32 Zuidoostbeemster | 131 | 5 | A | € 650.000 | € 4.962 |
| Zambezilaan 236 Afrika | 144 | 5 | A++ | € 550.000 | € 3.819 |
| Zambezilaan 180 Afrika | 146 | 5 | A | € 539.500 | € 3.695 |
| Moerasvaren 12 Gors-Zuid | 147 | 5 | B | € 550.000 | € 3.741 |
| Boterbloem 42 Gors-Zuid | 128 | 5 | A | € 500.000 | € 3.906 |
| Reigerpark 36 Overwhere-Noord | 151 | 5 | F | € 600.000 | € 3.974 |
| Cornwallhof 42 Molenkoog | 151 | 5 | A++ | € 625.000 | € 4.139 |
| Clara Visserstraat 101 Purmer-Zuid/Zuid | 121 | 5 | C | € 545.000 | € 4.504 |
| Fioringras 36 Gors-Zuid | 128 | 5 | B | € 469.000 | € 3.664 |