Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 136 m² |
| Perceel | 328 m² |
| Kamers | 5 (3 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | VLIEG Makelaars Alkmaar OG (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 42 houses in Alkmaar met 95–176 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 66e percentiel (+6.9% t.o.v. mediaan van € 4.091/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 665 |
|---|---|
| Dichtheid | 38 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.5 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 551.000 deze listing +8% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 13% |
| Afstand basisschool | 2.9 km |
| Afstand supermarkt | 4.9 km |
| Afstand huisarts | 4.9 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 1.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610904
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| OV-station | Veerbootstation Zuidschermer — 2.82 km · 2 totaal binnen zoekradius |
|---|
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.841 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 128.261 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 136 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.720 per jaar (~€ 227/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.068 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2312 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~816 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 544 per jaar en 544 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1980 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, vrijstaande woning |
| Dak | Samengesteld dak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, gedeeltelijk dubbel glas en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel uit 2020, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 622 m³ |
| Tuin | Tuin rondom |
| Indeling | 5 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 14, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Morgenstraat 12 De Rijp | 146 | C | € 575.000 |
+€ 13.140
1 stap(pen)
|
€ 588.140 | € -6.860 | |
| Rembrandtstraat 56 Bergerwegkwartier | 112 | C | € 595.000 |
+€ 10.080
1 stap(pen)
|
€ 605.080 | +€ 10.080 | |
| Oostgraftdijk 22 Oost-Graftdijk | 150 | F | € 575.000 |
+€ 39.000
4 stap(pen)
|
€ 614.000 | +€ 19.000 | |
| Donkstraat 3 De Nollen | 115 | A | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € -20.000 | |
| Mirasstraat 5 Oudorp-Centrum | 121 | B | € 565.000 | +€ 0 | € 565.000 | € -30.000 | |
| Heiligland 43 Schermereiland en Omval | 136 | F | € 599.000 |
+€ 35.360
4 stap(pen)
|
€ 634.360 | +€ 39.360 | |
| Prunuslaan 55 Oudorp-Noord en Oudorp-Oost | 138 | D | € 525.000 |
+€ 22.080
2 stap(pen)
|
€ 547.080 | € -47.920 | |
| Wytemalaan 37 Kooimeer | 135 | B | € 545.000 | +€ 0 | € 545.000 | € -50.000 | |
| Binnenkruier 96 Stompetoren | 121 | A | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -70.000 | |
| Buitenkruier 5 Stompetoren | 145 | A | € 675.000 | +€ 0 | € 675.000 | +€ 80.000 | |
| Willem Lodewijkhof 7 Kooimeer | 153 | A | € 675.000 | +€ 0 | € 675.000 | +€ 80.000 | |
| Hoeverkade 4 Bloemwijk en Zocherkwartier | 116 | D | € 489.000 |
+€ 18.560
2 stap(pen)
|
€ 507.560 | € -87.440 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Heiligland 43 Schermereiland en Omval | 136 | 5 | F | € 599.000 | € 4.404 |
| Wytemalaan 37 Kooimeer | 135 | 5 | B | € 545.000 | € 4.037 |
| Oostgraftdijk 22 Oost-Graftdijk | 150 | 5 | F | € 575.000 | € 3.833 |
| Sluiswaard 152 Huiswaard-1-Zuid | 142 | 5 | B | € 475.000 | € 3.345 |
| Mirasstraat 5 Oudorp-Centrum | 121 | 5 | B | € 565.000 | € 4.669 |
| Pieter Langendijkstraat 18 Overdie-West | 125 | 5 | B | € 498.000 | € 3.984 |
| Prunuslaan 55 Oudorp-Noord en Oudorp-Oost | 138 | 6 | D | € 525.000 | € 3.804 |
| Binnenkruier 96 Stompetoren | 121 | 5 | A | € 525.000 | € 4.339 |
| Morgenstraat 12 De Rijp | 146 | 6 | C | € 575.000 | € 3.938 |
| Buitenkruier 5 Stompetoren | 145 | 4 | A | € 675.000 | € 4.655 |
| Buitenkruier 67 Stompetoren | 121 | 5 | A++ | € 489.500 | € 4.045 |
| Donkstraat 3 De Nollen | 115 | 5 | A | € 575.000 | € 5.000 |