Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 160 m² |
| Perceel | 129 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Van Overbeek Makelaars o.g. Purmerend BV (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 42 houses in Purmerend met 112–208 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 42e percentiel (-0.7% t.o.v. mediaan van € 4.090/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in De Wherelanden
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| De Wherelanden 139 | 162 | A | € 650.000 | € 4.012 |
Buurt in cijfers — Purmerend
| Inwoners | 6.015 |
|---|---|
| Dichtheid | 6071 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 360.000 deze listing +81% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 47% |
| Afstand basisschool | 1.1 km |
| Afstand supermarkt | 0.7 km |
| Afstand huisarts | 0.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.7 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04390402
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | (naamloos) — 0.27 km · 23 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Peuteropvang Wheermolen — 0.55 km |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.59 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | (naamloos) — 0.47 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Dr. Wikler Klinieken — 0.73 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Dijklander Ziekenhuis — 0.52 km |
| OV-station | Purmerend Overwhere — 0.82 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Shanghai Corner — 0.56 km · 6 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.103 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 134.783 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 30.000 extra leenruimte vanwege energielabel A++ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 160 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.920 per jaar (~€ 160/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.263 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1440 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~320 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2018 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A2 |
| Inhoud | 567 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Purmerend
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ninaberstraat 12 Zuidoostbeemster | 136 | D | € 575.000 |
+€ 61.200
5 stap(pen)
|
€ 636.200 | € -13.800 | |
| Benonistraat 34 Zuidoostbeemster | 131 | A | € 650.000 |
+€ 23.580
2 stap(pen)
|
€ 673.580 | +€ 23.580 | |
| Benonistraat 32 Zuidoostbeemster | 131 | A | € 650.000 |
+€ 23.580
2 stap(pen)
|
€ 673.580 | +€ 23.580 | |
| Cornwallhof 42 Molenkoog | 151 | A++ | € 625.000 | +€ 0 | € 625.000 | € -25.000 | |
| Hudsonstraat 21 Amerika | 183 | A | € 645.000 |
+€ 32.940
2 stap(pen)
|
€ 677.940 | +€ 27.940 | |
| Bossa Novastraat 81 Amerika | 160 | A | € 650.000 |
+€ 28.800
2 stap(pen)
|
€ 678.800 | +€ 28.800 | |
| De Wherelanden 139 Gors-Noord | 162 | A | € 650.000 |
+€ 29.160
2 stap(pen)
|
€ 679.160 | +€ 29.160 | |
| Reigerpark 36 Overwhere-Noord | 151 | F | € 600.000 |
+€ 83.050
7 stap(pen)
|
€ 683.050 | +€ 33.050 | |
| Vrijheidsplantsoen 27 Purmer-Zuid/Zuid | 136 | A | € 587.500 |
+€ 24.480
2 stap(pen)
|
€ 611.980 | € -38.020 | |
| Boterbloem 60 Gors-Zuid | 129 | C | € 550.000 |
+€ 49.020
4 stap(pen)
|
€ 599.020 | € -50.980 | |
| Westerhem 127 Middenbeemster | 152 | B | € 550.000 |
+€ 44.080
3 stap(pen)
|
€ 594.080 | € -55.920 | |
| Moerasvaren 12 Gors-Zuid | 147 | B | € 550.000 |
+€ 42.630
3 stap(pen)
|
€ 592.630 | € -57.370 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Bossa Novastraat 81 Amerika | 160 | 5 | A | € 650.000 | € 4.062 |
| Van IJsendijkstraat 134 Overwhere-Zuid | 158 | 5 | C | € 675.000 | € 4.272 |
| Cornwallhof 42 Molenkoog | 151 | 5 | A++ | € 625.000 | € 4.139 |
| Reigerpark 36 Overwhere-Noord | 151 | 5 | F | € 600.000 | € 3.974 |
| Limbostraat 33 Amerika | 153 | 5 | A | € 739.000 | € 4.830 |
| De Wherelanden 139 Gors-Noord | 162 | 6 | A | € 650.000 | € 4.012 |
| Moerasvaren 12 Gors-Zuid | 147 | 5 | B | € 550.000 | € 3.741 |
| Oasestraat 49 Afrika | 153 | 6 | A | € 685.000 | € 4.477 |
| Zambezilaan 180 Afrika | 146 | 5 | A | € 539.500 | € 3.695 |
| Zambezilaan 236 Afrika | 144 | 5 | A++ | € 550.000 | € 3.819 |
| Westerhem 127 Middenbeemster | 152 | 6 | B | € 550.000 | € 3.618 |
| Nijlstraat 7 Afrika | 158 | 6 | A | € 795.000 | € 5.032 |