house · resale
Drossaard 52
4624KB Bergen op Zoom · Langeweg · wijk Wijk 02 Bergen op Zoom-Oost · Bergen op Zoom
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 105 m² |
| Perceel | 117 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Helmig Makelaardij en Taxatieburo o.z. B.V. (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 13 houses in Bergen op Zoom met 73–136 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 30e percentiel (-5.2% t.o.v. mediaan van € 3.260/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Bergen op Zoom
| Inwoners | 1.340 |
|---|---|
| Dichtheid | 7191 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 279.000 deze listing +16% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 49% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 1.2 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.7 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU07480205
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Aventurijncollege — 0.29 km · 20 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Lidl — 0.47 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek de Poort — 0.65 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk De Poort — 0.64 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Bravis Ziekenhuis - locatie Bergen op Zoom — 1.31 km |
| OV-station | Bergen op Zoom — 1.55 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Eten bij ons thuis — 0.02 km · 4 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.549 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 69.457 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 105 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.100 per jaar (~€ 175/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.724 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1785 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~630 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 420 per jaar en 420 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1976 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2013, huur) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 397 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Bergen op Zoom
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Heilige Geestland 45 Gageldonk-Oost | 116 | A | € 329.000 | +€ 0 | € 329.000 | +€ 4.500 | |
| Vesaliuslaan 10 Warande-Oost | 106 | C | € 309.000 |
+€ 9.540
1 stap(pen)
|
€ 318.540 | € -5.960 | |
| Borgvlietsedreef 89 Het Fort | 104 | C | € 339.000 |
+€ 9.360
1 stap(pen)
|
€ 348.360 | +€ 23.860 | |
| Rijnlaan 27 Zeekant | 98 | B | € 299.000 | +€ 0 | € 299.000 | € -25.500 | |
| Leeuwstraat 4 Jankenberg | 104 | C | € 345.000 |
+€ 9.360
1 stap(pen)
|
€ 354.360 | +€ 29.860 | |
| Langeweg 21 Nieuw Borgvliet | 82 | C | € 285.000 |
+€ 7.380
1 stap(pen)
|
€ 292.380 | € -32.120 | |
| Wintertaling 15 Bergse Plaat | 101 | A | € 359.000 | +€ 0 | € 359.000 | +€ 34.500 | |
| Wintertaling 7 Bergse Plaat | 98 | C | € 365.000 |
+€ 8.820
1 stap(pen)
|
€ 373.820 | +€ 49.320 |
Alle vergelijkbare woningen (11)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Leeuwstraat 4 Jankenberg | 104 | 5 | C | € 345.000 | € 3.317 |
| Wintertaling 7 Bergse Plaat | 98 | 5 | C | € 365.000 | € 3.724 |
| Borgvlietsedreef 89 Het Fort | 104 | 4 | C | € 339.000 | € 3.260 |
| Vesaliuslaan 10 Warande-Oost | 106 | 4 | C | € 309.000 | € 2.915 |
| Heilige Geestland 45 Gageldonk-Oost | 116 | 5 | A | € 329.000 | € 2.836 |
| Wintertaling 15 Bergse Plaat | 101 | 4 | A | € 359.000 | € 3.554 |
| Rijnlaan 27 Zeekant | 98 | 4 | B | € 299.000 | € 3.051 |
| Antwerpsestraatweg 214 Langeweg | 123 | 5 | E | € 398.000 | € 3.236 |
| Valeriusstraat 21 Warande-West | 116 | 4 | C | € 425.000 | € 3.664 |
| Langeweg 21 Nieuw Borgvliet | 82 | 4 | C | € 285.000 | € 3.476 |
| Kruidhof 11 Gageldonk-Oost | 135 | 5 | B | € 410.000 | € 3.037 |