house · resale
Edelsmidstraat 23
1445KA Purmerend · Overlanderstraat en omgeving · wijk Wijk 05 Purmer-Noord · Purmerend
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 106 m² |
| Perceel | 177 m² |
| Kamers | 5 (5 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Van Overbeek Makelaars o.g. Purmerend BV (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 37 houses in Purmerend met 74–137 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 21e percentiel (-12.1% t.o.v. mediaan van € 4.291/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Purmerend
| Inwoners | 4.330 |
|---|---|
| Dichtheid | 9736 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.0 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 312.000 deze listing +28% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 69% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.8 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04390501
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Toermalijn — 0.07 km · 9 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Peuteropvang De Pioniertjes — 0.07 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Lidl — 0.39 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek de Graeff — 0.87 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenmaatschap Landauer — 0.69 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Dijklander Ziekenhuis — 1.44 km |
| OV-station | Korenstraat — 1.24 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Max — 0.4 km |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.910 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 85.870 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 106 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.120 per jaar (~€ 177/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.087 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1802 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~636 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 424 per jaar en 424 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1982 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie en grotendeels dubbelglas |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 377 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 5 kamers (5 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Purmerend
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kolfstraat 195 Overwhere-Zuid | 89 | B | € 400.000 | +€ 0 | € 400.000 | € 0 | |
| J.P. Grootstraat 68 Wheermolen-Oost | 113 | D | € 375.000 |
+€ 18.080
2 stap(pen)
|
€ 393.080 | € -6.920 | |
| Westerhem 39 Middenbeemster | 106 | B | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | +€ 25.000 | |
| Wollegras 5 Gors-Zuid | 90 | A | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | +€ 25.000 | |
| John F. Kennedyplein 8 Wheermolen-Oost | 128 | B | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € -25.000 | |
| Sportlaan 180 Overwhere-Zuid | 125 | E | € 399.000 |
+€ 27.500
3 stap(pen)
|
€ 426.500 | +€ 26.500 | |
| Henri Dunantstraat 10 Wheermolen-Oost | 120 | C | € 425.000 |
+€ 5.400
1 stap(pen)
|
€ 430.400 | +€ 30.400 | |
| Vredehof 23 Middenbeemster | 97 | C | € 440.000 |
+€ 8.730
1 stap(pen)
|
€ 448.730 | +€ 48.730 | |
| Jan Bijhouwerstraat 20 Purmer-Zuid/Zuid | 112 | A | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | +€ 50.000 | |
| Scholeksterhof 32 Overwhere-Noord | 124 | B | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | +€ 50.000 | |
| Luitje Broekemastraat 80 Purmer-Zuid/Zuid | 114 | A | € 465.000 | +€ 0 | € 465.000 | +€ 65.000 | |
| Piramidepad 42 Afrika | 96 | A | € 465.000 | +€ 0 | € 465.000 | +€ 65.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Westerhem 39 Middenbeemster | 106 | 5 | B | € 425.000 | € 4.009 |
| J.P. Grootstraat 68 Wheermolen-Oost | 113 | 5 | D | € 375.000 | € 3.319 |
| Vredehof 23 Middenbeemster | 97 | 5 | C | € 440.000 | € 4.536 |
| Achelpad 41 Maten- en Zuivelbuurt | 105 | 5 | A | € 318.750 | € 3.036 |
| Luitje Broekemastraat 80 Purmer-Zuid/Zuid | 114 | 5 | A | € 465.000 | € 4.079 |
| Jan Bijhouwerstraat 20 Purmer-Zuid/Zuid | 112 | 4 | A | € 450.000 | € 4.018 |
| Henri Dunantstraat 10 Wheermolen-Oost | 120 | 5 | C | € 425.000 | € 3.542 |
| Da Palestrinastraat 57 Purmer-Zuid/Zuid | 110 | 4 | A | € 475.000 | € 4.318 |
| Piramidepad 42 Afrika | 96 | 4 | A | € 465.000 | € 4.844 |
| Lepelblad 34 Gors-Zuid | 121 | 5 | C | € 475.000 | € 3.926 |
| Scholeksterhof 32 Overwhere-Noord | 124 | 5 | B | € 450.000 | € 3.629 |
| Wollegras 5 Gors-Zuid | 90 | 4 | A | € 425.000 | € 4.722 |