Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 146 m² |
| Perceel | 192 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Buisman Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 44 houses in Lelystad met 102–189 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 79e percentiel (+15.8% t.o.v. mediaan van € 3.402/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Waterbies
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Waterbies 12 | 90 | A++ | € 375.000 | € 4.167 |
Buurt in cijfers — Lelystad
| Inwoners | 275 |
|---|---|
| Dichtheid | 469 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.5 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 398.000 deze listing +44% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 2% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU09951121
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Warande — 0.24 km · 7 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.33 km |
| Apotheek | Service Apotheek Warande — 0.31 km |
| OV-station | Station Centrum — 2.67 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.745 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 118.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 30.000 extra leenruimte vanwege energielabel A++ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 146 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.752 per jaar (~€ 146/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.891 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1314 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~292 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2023 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, hoekwoning |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming en gedeeltelijke vloerverwarming |
| Warm water | Centrale voorziening |
| Energielabel (officieel) | A2 |
| Inhoud | 524 m³ |
| Tuin | Achtertuin, voortuin en zijtuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 11, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Lelystad
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Buitenplaats 165 Bongerd, Buitenplaats | 149 | A+++ | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | € 0 | |
| Langevelderslag 80 Stadspark, Badweg, Langevelderslag | 124 | A | € 550.000 |
+€ 22.320
2 stap(pen)
|
€ 572.320 | € -2.680 | |
| Salland 68 Landstrekenwijk Oost | 162 | A | € 575.000 |
+€ 29.160
2 stap(pen)
|
€ 604.160 | +€ 29.160 | |
| Overcinge 62 Landerijen Zuid/West | 172 | A | € 585.000 |
+€ 30.960
2 stap(pen)
|
€ 615.960 | +€ 40.960 | |
| Weerribben 5 Lelystad-Haven West | 129 | A | € 495.000 |
+€ 23.220
2 stap(pen)
|
€ 518.220 | € -56.780 | |
| Assumburg 64 Landerijen Noord/West | 180 | A+ | € 500.000 |
+€ 18.000
1 stap(pen)
|
€ 518.000 | € -57.000 | |
| Schoener 43 25 Schoener | 145 | C | € 450.000 |
+€ 55.100
4 stap(pen)
|
€ 505.100 | € -69.900 | |
| Moerasorchidee 31 Flora Midden | 157 | A++ | € 645.000 | +€ 0 | € 645.000 | +€ 70.000 | |
| Zevenwouden 22 Landstrekenwijk Oost | 138 | A | € 469.500 |
+€ 24.840
2 stap(pen)
|
€ 494.340 | € -80.660 | |
| Bijenorchidee 7 Flora Midden | 129 | A+++ | € 485.000 | +€ 0 | € 485.000 | € -90.000 | |
| Galjoen 15 1 Galjoen Zuid | 135 | A | € 650.000 |
+€ 24.300
2 stap(pen)
|
€ 674.300 | +€ 99.300 | |
| Punter 49 25 Punter | 154 | B | € 425.000 |
+€ 44.660
3 stap(pen)
|
€ 469.660 | € -105.340 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Buitenplaats 165 Bongerd, Buitenplaats | 149 | 5 | A+++ | € 575.000 | € 3.859 |
| Zevenwouden 22 Landstrekenwijk Oost | 138 | 5 | A | € 469.500 | € 3.402 |
| Weerribben 5 Lelystad-Haven West | 129 | 5 | A | € 495.000 | € 3.837 |
| Moerasorchidee 31 Flora Midden | 157 | 6 | A++ | € 645.000 | € 4.108 |
| Bijenorchidee 7 Flora Midden | 129 | 5 | A+++ | € 485.000 | € 3.760 |
| Galjoen 15 1 Galjoen Zuid | 135 | 4 | A | € 650.000 | € 4.815 |
| Punter 49 25 Punter | 154 | 5 | B | € 425.000 | € 2.760 |
| Schoener 43 25 Schoener | 145 | 6 | C | € 450.000 | € 3.103 |
| Salland 68 Landstrekenwijk Oost | 162 | 6 | A | € 575.000 | € 3.549 |
| Archipel 17 43 Archipel, Beukenhof, Rozengaard | 139 | 5 | A | € 400.000 | € 2.878 |
| Trompenburgh 22 Landerijen Zuid/West | 160 | 5 | A | € 725.000 | € 4.531 |
| Archipel 13 11 Archipel, Beukenhof, Rozengaard | 141 | 5 | B | € 375.000 | € 2.660 |