house · resale
Oranjeboomstraat 73
2013XB Haarlem · Leidsebuurt-oost · wijk Zijlwegkwartier · Haarlem
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 89 m² |
| Perceel | 75 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Overspaern Makelaardij (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 29 houses in Haarlem met 62–115 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 65e percentiel (+4.3% t.o.v. mediaan van € 6.195/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Haarlem
| Inwoners | 2.140 |
|---|---|
| Dichtheid | 13393 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.9 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 515.000 deze listing +12% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 31% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03920304
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Koorschool Haarlem — 0.14 km · 28 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Eden — 0.72 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | DekaMarkt — 0.14 km · 15 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Klinkhamer — 0.52 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsen Westergracht — 0.21 km · 19 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Spaarne Gasthuis Zuid — 2.43 km |
| OV-station | Haarlem, Station — 1.38 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Pumpkin — 0.45 km · 79 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.745 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 125.000 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 89 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.225 per jaar (~€ 185/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.930 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1958 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~801 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 801 per jaar en 801 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1890 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen |
| Isolatie | Gedeeltelijk dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel uit 2021, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 310 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Haarlem
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wouwermanstraat 30 Kleverpark-zuid | 107 | E | € 575.000 |
+€ 13.910
2 stap(pen)
|
€ 588.910 | +€ 13.910 | |
| Pol 40 Oud Spaarndam | 80 | C | € 600.000 | +€ 0 | € 600.000 | +€ 25.000 | |
| Maerten van Heemskerckstraat 83 Frans Halsbuurt | 72 | F | € 595.000 |
+€ 12.240
3 stap(pen)
|
€ 607.240 | +€ 32.240 | |
| Doelstraat 5 Vijfhoek | 89 | D | € 615.000 |
+€ 6.230
1 stap(pen)
|
€ 621.230 | +€ 46.230 | |
| Malpighistraat 4 Geleerdenbuurt | 98 | A | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -50.000 | |
| Billitonstraat 11 Soendabuurt | 78 | C | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -50.000 | |
| Spaarnhovenstraat 4 Weltevredenbuurt | 111 | C | € 625.000 | +€ 0 | € 625.000 | +€ 50.000 | |
| Kritzingerstraat 2 De Goede Hoop | 87 | C | € 520.000 | +€ 0 | € 520.000 | € -55.000 | |
| Dr. Schaepmanstraat 52 Potgieterbuurt | 113 | D | € 625.000 |
+€ 7.910
1 stap(pen)
|
€ 632.910 | +€ 57.910 | |
| Duitslandlaan 16 Landenbuurt | 105 | E | € 500.000 |
+€ 13.650
2 stap(pen)
|
€ 513.650 | € -61.350 | |
| Bidloostraat 1 Geleerdenbuurt | 89 | B | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -75.000 | |
| Duitslandlaan 72 Landenbuurt | 110 | C | € 500.000 | +€ 0 | € 500.000 | € -75.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Kritzingerstraat 2 De Goede Hoop | 87 | 4 | C | € 520.000 | € 5.977 |
| Pol 40 Oud Spaarndam | 80 | 4 | C | € 600.000 | € 7.500 |
| Doelstraat 5 Vijfhoek | 89 | 3 | D | € 615.000 | € 6.910 |
| Malpighistraat 4 Geleerdenbuurt | 98 | 4 | A | € 525.000 | € 5.357 |
| Bidloostraat 1 Geleerdenbuurt | 89 | 5 | B | € 500.000 | € 5.618 |
| Billitonstraat 11 Soendabuurt | 78 | 4 | C | € 525.000 | € 6.731 |
| Van Deventerstraat 6 Professorenbuurt | 88 | 5 | D | € 475.000 | € 5.398 |
| Generaal De Wetstraat 19 Nelson Mandelabuurt | 78 | 4 | C | € 499.000 | € 6.397 |
| Louis Pasteurstraat 231 Geleerdenbuurt | 88 | 5 | C | € 450.000 | € 5.114 |
| Roosveldstraat 61 Garenkokerskwartier | 78 | 3 | B | € 675.000 | € 8.654 |
| Duitslandlaan 16 Landenbuurt | 105 | 5 | E | € 500.000 | € 4.762 |
| Maerten van Heemskerckstraat 83 Frans Halsbuurt | 72 | 5 | F | € 595.000 | € 8.264 |