Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 123 m² |
| Perceel | 225 m² |
| Kamers | 6 (4 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Makelaardij Libbe Duinstra (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 50 houses in Leeuwarden met 86–159 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 22e percentiel (-12.7% t.o.v. mediaan van € 2.972/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Douwe Kalmaleane
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Douwe Kalmaleane 55 | 150 | C | € 419.000 | € 2.793 |
Buurt in cijfers — Leeuwarden
| Inwoners | 3.840 |
|---|---|
| Dichtheid | 4444 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 261.000 deze listing +22% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 32% |
| Afstand basisschool | 1.1 km |
| Afstand supermarkt | 0.9 km |
| Afstand huisarts | 2.2 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.9 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU00803101
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | SBO De Trilker — 0.39 km · 13 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Sinne Bachstraat — 0.67 km |
| Supermarkt | Poiesz — 0.3 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Bilgaard — 1.25 km |
| Huisartsenpraktijk | GGZ Centrum voor Neuropsychiatrie — 1.09 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Frisius Medisch Centrum Leeuwarden — 3.25 km |
| OV-station | (naamloos) — 1.54 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Restaurant Valerius — 0.56 km |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.523 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 69.348 per jaar |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 123 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 3.075 per jaar (~€ 256/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.779 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2706 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~1107 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 1.107 per jaar en 1107 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1976 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel uit 2020, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 438 m³ |
| Tuin | Achtertuin, voortuin en zijtuin |
| Indeling | 6 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Leeuwarden
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| van Wageningenstraat 55 Huizum-Bornia | 101 | B | € 319.000 | +€ 0 | € 319.000 | € 0 | |
| Fedde Schurerwei 13 Westeinde | 137 | C | € 315.000 | +€ 0 | € 315.000 | € -4.000 | |
| van Gheelstins 16 Camminghaburen-Midden | 101 | A | € 315.000 | +€ 0 | € 315.000 | € -4.000 | |
| Achter de Hoven 125 Achter de Hoven | 142 | F | € 299.000 |
+€ 24.140
3 stap(pen)
|
€ 323.140 | +€ 4.140 | |
| Gerard Terborchstraat 18 Julianapark | 120 | B | € 325.000 | +€ 0 | € 325.000 | +€ 6.000 | |
| Kingmastate 74 Camminghaburen-Noord | 137 | B | € 325.000 | +€ 0 | € 325.000 | +€ 6.000 | |
| Gysbert Japicxstraat 73 Oranjewijk | 106 | C | € 325.000 | +€ 0 | € 325.000 | +€ 6.000 | |
| Gysbert Japicxstrjitte 49 Stiens | 117 | D | € 298.500 |
+€ 8.190
1 stap(pen)
|
€ 306.690 | € -12.310 | |
| Skilwei 34 Stiens | 97 | E | € 325.000 |
+€ 12.610
2 stap(pen)
|
€ 337.610 | +€ 18.610 | |
| Taniaburg 84 Camminghaburen-Midden | 124 | B | € 339.500 | +€ 0 | € 339.500 | +€ 20.500 | |
| Johan Winklerwei 395 Westeinde | 151 | A | € 339.500 | +€ 0 | € 339.500 | +€ 20.500 | |
| Carel Fabritiusstraat 8 Hollanderwijk | 119 | F | € 275.000 |
+€ 20.230
3 stap(pen)
|
€ 295.230 | € -23.770 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| De Jol 7 Grou | 119 | 6 | C | € 345.000 | € 2.899 |
| Gysbert Japicxstrjitte 49 Stiens | 117 | 6 | D | € 298.500 | € 2.551 |
| Carel Fabritiusstraat 8 Hollanderwijk | 119 | 6 | F | € 275.000 | € 2.311 |
| Gerard Terborchstraat 18 Julianapark | 120 | 5 | B | € 325.000 | € 2.708 |
| Taniaburg 84 Camminghaburen-Midden | 124 | 5 | B | € 339.500 | € 2.738 |
| Fedde Schurerwei 13 Westeinde | 137 | 6 | C | € 315.000 | € 2.299 |
| Skrok 49 Bilgaard | 133 | 6 | A | € 370.000 | € 2.782 |
| Taanpôle 8 Warten | 117 | 5 | C | € 289.000 | € 2.470 |
| Schatzenburg 9 Camminghaburen-Midden | 119 | 5 | A++ | € 375.000 | € 3.151 |
| Goudenregenstraat 25 Oldegalileën | 130 | 5 | B | € 379.000 | € 2.915 |
| Kingmastate 74 Camminghaburen-Noord | 137 | 5 | B | € 325.000 | € 2.372 |
| de Hooidollen 137 Bilgaard | 110 | 6 | C | € 249.000 | € 2.264 |