apartment · resale
Westerdijk 18
3513EW Utrecht · Pijlsweerd-Zuid · wijk Wijk 02 Noordwest · Utrecht
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 91 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Molenbeek Makelaars Utrecht (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 56 apartments in Utrecht met 63–118 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 85e percentiel (+24.9% t.o.v. mediaan van € 5.500/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 4.700 |
|---|---|
| Dichtheid | 15326 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.6 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 482.000 deze listing +30% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 66% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.3 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440211
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | RINO groep — 0.24 km · 38 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Jonas — 0.58 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.29 km · 30 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Ondiep — 0.73 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Weerdsingel — 0.29 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Van der Hoeven Kliniek — 0.62 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Centraal — 1.04 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Ddadi — 0.11 km · 172 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.984 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 133.696 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 91 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.456 per jaar (~€ 121/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.105 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1183 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~364 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2013 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Galerijflat (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Centrale voorziening |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 290 m³ |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Staalstraat 53 Wittevrouwen | 106 | C | € 599.000 |
+€ 21.200
2 stap(pen)
|
€ 620.200 | € -4.800 | |
| Croesestraat 84 Rivierenwijk | 100 | C | € 619.000 |
+€ 20.000
2 stap(pen)
|
€ 639.000 | +€ 14.000 | |
| Gruttostraat 8 Watervogelbuurt | 95 | C | € 585.000 |
+€ 19.000
2 stap(pen)
|
€ 604.000 | € -21.000 | |
| Korenschoofstraat 26 Pijlsweerd-Zuid | 80 | A+ | € 590.000 | +€ 0 | € 590.000 | € -35.000 | |
| Balijelaan 67 Dichterswijk | 106 | D | € 550.000 |
+€ 28.620
3 stap(pen)
|
€ 578.620 | € -46.380 | |
| Cremerstraat 352 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 78 | C | € 550.000 |
+€ 15.600
2 stap(pen)
|
€ 565.600 | € -59.400 | |
| St.-Ludgerusstraat 375 Elinkwijk en omgeving | 101 | B | € 545.000 |
+€ 11.110
1 stap(pen)
|
€ 556.110 | € -68.890 | |
| Pieter Nieuwlandstraat 23 Tuinwijk-Oost | 91 | C | € 535.000 |
+€ 18.200
2 stap(pen)
|
€ 553.200 | € -71.800 | |
| Leidsekade 123 Lombok-West | 109 | C | € 675.000 |
+€ 21.800
2 stap(pen)
|
€ 696.800 | +€ 71.800 | |
| Oranjestraat 110 Wijk C | 87 | C | € 525.000 |
+€ 17.400
2 stap(pen)
|
€ 542.400 | € -82.600 | |
| Krugerstraat 70 Leidseweg en omgeving | 86 | C | € 525.000 |
+€ 17.200
2 stap(pen)
|
€ 542.200 | € -82.800 | |
| Boterstraat 10 Lange Elisabethstraat, Mariaplaats en omgeving | 69 | B | € 525.000 |
+€ 7.590
1 stap(pen)
|
€ 532.590 | € -92.410 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Gruttostraat 8 Watervogelbuurt | 95 | 4 | C | € 585.000 | € 6.158 |
| Pieter Nieuwlandstraat 23 Tuinwijk-Oost | 91 | 4 | C | € 535.000 | € 5.879 |
| Croesestraat 84 Rivierenwijk | 100 | 4 | C | € 619.000 | € 6.190 |
| Walnootstraat 13 Ondiep | 86 | 4 | B | € 495.000 | € 5.756 |
| Oranjestraat 110 Wijk C | 87 | 3 | C | € 525.000 | € 6.034 |
| Krugerstraat 70 Leidseweg en omgeving | 86 | 5 | C | € 525.000 | € 6.105 |
| Cervanteslaan 25 Halve Maan-Noord | 92 | 3 | B | € 500.000 | € 5.435 |
| Oudwijk 51 Oudwijk | 97 | 3 | A+ | € 725.000 | € 7.474 |
| Zijlsterraklaan 23 Langerak | 92 | 3 | A | € 489.000 | € 5.315 |
| Victor Hugoplantsoen 9 Halve Maan-Noord | 83 | 4 | C | € 469.000 | € 5.651 |
| Cremerstraat 352 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 78 | 4 | C | € 550.000 | € 7.051 |
| Korenschoofstraat 26 Pijlsweerd-Zuid | 80 | 3 | A+ | € 590.000 | € 7.375 |